Mevcut Durum
Satın Alınmadı
Ücret
89₺
Buradan satın alabilirsiniz

Havacılıkta Psikoloji Eğitimi Nedir?

Havacılık Psikolojisi eğitimi sayesinde psikolojik durumların meslek üzerindeki etkisinin görülmesi ve ayrıca havacılığın da ne gibi psikolojik durumları meydana getirebileceğinin görülmesi mümkün hale gelir. Bu sayede havacılık ile ilgili olan pek çok farklı psikolojik durumun da meslek içinde değerlendirilmesi mümkündür.

Havacılıkta Psikoloji Eğitiminin Amacı Nedir?

Havacılıkta Psikoloji eğitiminin amacı temelde psikolojik sorunların anlaşılması, havacılık mesleğine bağlı olarak gelişebilecek psikolojik problemlerin ortaya çıkması ve ayrıca meslek öncesi var olan psikolojik sorunların da nasıl etki edeceğini göstermektir. Bu amaç doğrultusunda pek çok farklı psikolojik sorunun da kolaylıkla anlaşılması mümkün hale gelecektir.

Havacılıkta Psikoloji Eğitimi Hangi Konuları İçerir?

Havacılıkta Psikoloji eğitimi, havacılıkta görülebilen mesleğe bağlı psikolojik rahatsızlıkları, meslek öncesinde mevcut olan psikolojik rahatsızlıkların mesleğe olan etkisini, havacılıkla ilgili olarak sosyal psikolojinin ve öğrenme psikolojisinin anlaşılmasını içerir. Bu konuların her biri aslında havacılık eğitimi alan kişilerin bilmesi gereken konulardır çünkü havacılık temelde sosyal ve aynı zamanda da bireysel bir meslektir. Buna adapte olmak için ise havacılıktaki psikolojinin ve havacılık psikolojisinin anlaşılması gerekmektedir.

Havacılıkta Psikoloji Eğitimi Neden Önemlidir?

Havacılıkta Psikoloji eğitimi aslında psikolojik sorunların etkilerinin de fark edilmesinde büyük bir öneme sahiptir. Bu eğitim sayesinde mevcut sorunların anlaşılması ve yeni oluşabilecek sorunlara karşı da daha bilinçli olunması mümkün hale gelir. Havacılıkta Psikoloji eğitimi ile bireyler havacılık eğitiminin yanı sıra psikolojik alanda da bilgi edinme imkanına sahip olur. Bu sayede mesleğin temellerinin de çok iyi şekilde atılması mümkün hale gelir.

Eğitim Sertifikası

PDF formatında dijital olarak mailinize gönderilecek olan sertifikanızı Linkedln hesabınıza ve CV’nize ekleyerek rakiplerinizin önüne geçebilir ayrıca havacılıktaki kişisel gelişim eğitimlerini tamamlayıp hem iş hayatınıza hem de kişisel gelişiminize değer katabilirsiniz.