Mevcut Durum
Satın Alınmadı
Ücret
89₺
Buradan satın alabilirsiniz

Havacılıkta Stres Yönetimi Eğitim Nedir?

Havacılıkta Stres Yönetimi eğitimi temelde oluşan stres, kaygı ve benzeri pek çok problemin hem iş hayatına hem de günlük hayata olan etkilerinin gösterildiği ve bu konuda mesleğe ilişkin de detaylı bilgilendirme yapıldığı bir eğitim planını içerir. Bu eğitim sırasında stres, kaygı, umutsuzluk ve benzeri pek çok konuya dair hem günlük hayatta hem de havacılık alanında kullanılabilecek pek çok bilgiye erişmek mümkündür.

Havacılıkta Stres Yönetimi Eğitiminin Amacı Nedir?

Havacılıkta Stres Yönetimi eğitiminin en temel amacı stres faktörlerinin genel hatları ile belirlenmesini, bu faktörlerin ortadan kaldırılmasını ve stresin mevcut olduğu durumlarda yaşanabilecek olan sıkıntıların açıklanmasını sağlamaktır. Bu sayede aslında dolaylı şekilde stres unsurlarının ortadan kalkmasına bağlı olarak stres nedeni ile gerçekleşebilecek pek çok sorunun da ortadan kalkması mümkündür. Havacılıkta Stres Yönetimi eğitimi aslında bu sorunların da neler olduğuna eğitim sırasında değinmektedir ve bu şekilde de aslında örneklerle stres yönetiminin önemini kavratma amacındadır.

Havacılıkta Stres Yönetimi Eğitimi Neden Önemlidir?

Havacılıkta Stres Yönetimi eğitimi; stres faktörlerinin bilinmesi, belirlenmesi ve ortadan kaldırılması konusunda oldukça önemlidir. Bu eğitim sayesinde stres faktörleri ortadan kaldırıldığı zaman gerçekleşecek motivasyon ve moral değişiminin mesleğe olan katkıları incelenebilmektedir. Stres unsurlarının belirlenmesi ayrıca havacılıkta meydana gelebilecek insan faktörlerine bağlı hata, kaza ve ihlallerin de ortadan kaldırılması için oldukça büyük bir öneme sahiptir. Bunların tamamını sağlamak ise ancak Havacılıkta Stres Yönetimi Eğitimi ile mümkün hale gelecektir.

Bireylerin ayrıca bu eğitim sırasında stresli anlarda nasıl davranması gerektiğini öğrenmesi de mümkündür. Stres yönetimi genel anlamı ile stres mevcut olduğu durumlarda nasıl davranılması ve ne yapılması gerektiği üzerine kurulu olduğu için Havacılıkta Stres Yönetimi eğitimi de tam olarak bu noktada durur ve stresli anlarda kontrolün en iyi şekilde sağlanması için uğraşır. Bu sayede doğru şekilde karar verme, sağlıklı düşünme, iyi sonuçlara varma ve olaylara olumlu bakabilme gibi pek çok yeti de en taze ve doğru hali ile eğitimi alan tüm bireylere sunulur.

Eğitim Sertifikası

PDF formatında dijital olarak mailinize gönderilecek olan sertifikanızı Linkedln hesabınıza ve CV’nize ekleyerek rakiplerinizin önüne geçebilir ayrıca havacılıktaki kişisel gelişim eğitimlerini tamamlayıp hem iş hayatınıza hem de kişisel gelişiminize değer katabilirsiniz.